fbpx

Karboksyterapia, czyli infuzja medycznego dwutlenku węgla CO2, to zabieg ostatnimi czasy bardzo popularny i ceniony.

Jak to działa? Medyczny dwutlenek węgla, podawany jest z certyfikowanej butli, dostarczanej przez uprawnionego producenta. Ilość gazu jest dokładnie odmierzona i podana śródskórnie lub podskórnie, przy pomocy bardzo cienkiej igły (insulinówki). Zabieg powoduje gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi wraz ze składnikami odżywczymi. Tym samym poprawia się mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią na to jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu.

Karboksyterapia pomoże w zlikwidowaniu cieni pod oczami, redukcji zmarszczek czy blizn. Kolejną zaletą jest mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych oraz remodeling skóry. Efektem towarzyszącym jest skrócenie się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Zmiany są widoczne natychmiast. Są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Również komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego zabiegowi, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego, prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu z w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Również ten podany podczas zabiegu karboksyterapii, transportowany jest do płuc, a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego, jakim jest oddychanie.

Wprowadzanie zimnego dwutlenku węgla pod skórę może wywoływać dyskomfort w miejscu wprowadzania gazu. Dlatego ważne jest, by przed aplikacją dwutlenek węgla został podgrzany do temperatury ciała.

Polskim producentem aparatów do karboksyterapii z podgrzewanym, medycznym CO2, jest firma AYCOM, produkująca aparaty CRISS CARBO (karboksyterapia w wersji stolikowej) i CRISS CARBO-OXY (kombajn, w którym jest m. in.karboksyterapia i oxybrazja). Na każdy z nich firma udziela aż 3 lat gwarancji, zapewniając dojazd serwisanta lub transport na swój koszt. Serwis telefoniczny gwarancyjny i pogwarancyjny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

AYCOM od wielu lat ściśle współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, a od 2 lat również z Katedrą Kosmetologii, Wydział Nauk Medycznych, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/ chciałbyś umówić się na pokaz apartów firmy Criss, zapraszam Cię do naszego gabinetu zlokalizowanego w centrum Szczecina.

Aparat CRISS CARBO-OXY

posiada oprogramowanie dla początkujących

TRYB INTELIGENTNY

oraz dla zaawansowanych użytkowników

TRYB EKSPERCKI

W TRYBIE INTELIGENTNYM aparat automatycznie dobierze parametry zabiegu w zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowioraz podpowie sposób wykonywania zabiegu.

TRYB EKSPERCKI umożliwia samodzielny dobór parametrów zabiegu.

SGF® Stable Gas Flow

Precyzyjna regulacja przepływu

Aparat posiada precyzyjną regulację prędkości przepływu od 10 cc/min do 130 cc/min.

Dzięki możliwości ustawienia małych dawek rzędu np. 10 cc/min. zabiegi są praktycznie bezbolesne*). Jest to sczególnie ważne dla zabiegów w okolice oczu, gdyż podanie zbyt dużej ilości wdutlenku węgla „pompuje oko” niepotrzebnie rozciągając skórę.

*) zbyt duży ból odczuwalny przy zabiegu powoduje, że klienci nie wracają na następny zabieg.

GPA® – Gas Pressure Alert

W aparacie zastosowano elektroniczną kontrolę ciśnienia zabiegu.

Zbyt niskie ciśnienie lub brak CO2  jest sygnalizowane przez alarm dźwiękowy i napis na ekranie  Brak CO2
Jest to szczególnie istotne w przypadku gdy osoba wykonująca zabieg przez zapomnienie nie odkręci zaworu na butli z CO2
Nie jest konieczne kontrolowanie ciśnienia COgdyż aparat zrobi to za Ciebie

CERTYFIKAT MEDYCZNY

MEDYCZNY CERTYFIKOWANY

DWUTLENEK WĘGLA DO LAPAROSKOPII

Jako jedna z nielicznych firm produkujących aparaty
do karboksyterapii stosujemy w nich medyczny
certyfikowany dwutlenek węgla do laparoskopii
w butlach o pojemności 10l.

Butle o taiej pojemności zastosowaliśmy w trosce o klientów ponieważ:

1. Dwutlenek węgla zawarty w butli wystarczy na około 7900 zabiegów
(koszt dwutlenku węgla to około 160 zł/1 butla)

2. Butle o tej pojemności są powszechnie stosowane w służbie zdrowia
i w odróżnieniu od butli o innych pojemnościach są dostępne w lokalnych magazynach
firm takich jak Air Procuct, Linde Gas, Messer.

NAC® No-Air Circuit

Przy zabiegu karboksyterapii  bardzo istotne jest usunięcie powietrza z układu aparatu, wężyka i igły.

W aparacie zastosowano program do  automatycznego odpowietrzania,  który należy uruchomić  zawsze po założeniu nowego wężyka lub po dłuższej przerwie w zabiegu.

OFS® Outer Filtration System

W aparacie zastosowano  hydrofobowe specjalistyczne filtry PTFE 0,1 µm